Panele bez dylatacji- czy można położyć podłogę bez szczelin?

Panele bez dylatacji- czy można położyć podłogę bez szczelin? - 881_1.jpg
Panele bez dylatacji – czy można położyć podłogę bez szczelin?
Podłoga wymaga zazwyczaj zastosowania elementów konstrukcyjnych ukrywających jej rzeczywisty rozmiar. Metoda ta, nazywana dylatacją, może jednak zaburzać estetykę pomieszczenia. Da się jednak tego uniknąć. Podpowiadamy, jak położyć panele bez dylatacji.
Czym jest dylatacja?
Dylatacja to inaczej szczeliny, które pozostawia się przy ścianach lub progach. Zazwyczaj ta wolna przestrzeń jest konieczna. Przyczyną jest zmiana kształtu paneli na skutek działania wilgoci lub temperatury.

Szczeliny dylatacyjne pozwalają zwiększać panelom swój rozmiar bez ryzyka uszkodzenia. Nie wyglądałyby jednak dobrze, gdyby nie zostały czymś zasłonięte. Z tego powodu wolną przestrzeń maskuje się przy pomocy progów. Dla uzyskania lepszego efektu stosuje się listwy dopasowane kolorystycznie do podłogi

Rezerwowa przestrzeń między panelami a ścianą lub podłogą nie jest duża. Zazwyczaj ma ona 5-20 mm szerokości. Nieznaczne są również zmiany wielkości paneli. Można wręcz stwierdzić, że są one niedostrzegalne. Pozostawienie wolnego miejsca ma jednak znaczenie dla prawidłowego użytkowania paneli podłogowych. Jej brak często skutkuje utratą gwarancji na posadzkę. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu. Są nim panele bez dylatacji.
Zasady układania paneli bez dylatacji
Panele niewymagające pozostawiania szczeliny można zamontować w każdym mieszkaniu i domu. Zaznaczamy jednak, że dopuszczalny jest tylko brak listew progowych między pokojami. Pomiędzy ścianą a posadzką zawsze powinno pozostawiać się wolną przestrzeń.

Bardzo ważną kwestią jest również maksymalna powierzchnia jednej podłogi. W internecie można znaleźć wiele różnych, nieraz sprzecznych informacji na ten temat. Najczęściej przyjmuje się, że bez progów można położyć 13 m paneli. Zalecamy jednak stosować się przede wszystkim do wytycznych producenta.
Podoga bez dylatacji pięknie łączy nam wszystkie pomieszczenia w domu: przedpokój, salon, sypialnię, pokój dziecięcy, kuchnię a nawet łazienkę.

Osoby, które decydują się na pominięcie dylatacji paneli, powinny pamiętać także o właściwym rozmieszczeniu ciężarów na podłodze. Innymi słowy, wnętrze należy zaaranżować tak, by meble stały w różnych częściach pomieszczenia. W innym przypadku może dojść do powstawania wybrzuszeń posadzki.

Szczególną uwagę zwracamy na kwestię ogrzewania podłogowego. Właściciele domów z taką instalacją jak najbardziej mogą położyć posadzkę bez szczelin dylatacyjnych. Ważne jest jednak, by ogrzewanie tego typu było zamontowane we wszystkich pokojach połączonych bez progów. Jeżeli w jednym pomieszczeniu zamontowana jest instalacja grzewcza pod podłogą, a drugie ociepla np. kaloryfer, posadzka może się odkształcać.
Panele bez dylatacji w Bel-Pol
Osobom, które chciałyby położyć w swoim domu panele bez dylatacji, polecamy nasze produkty. W naszym asortymencie znaleźć można płytki podłogowe dostosowane do różnych rozmiarów pomieszczeń. Pozwala to ułożyć posadzkę nawet na bardzo dużej powierzchni. Przykładami są panele podłogowe Aurum, które dają możliwość stworzenia nawet 144 m² podłogi bez dylatacji. Właściciele bardzo dużych domów mogą wybrać panele ParquetVinyl o maksymalnej powierzchni aż 400 m². 

W ofercie posiadamy zarówno panele drewniane, jak i winylowe. Ich zaletą jest odporność na działanie wody do 72 h. Dzięki temu nadają się do sprzątania na mokro np. przy użyciu mopa. Zachowają trwałość także w przypadku kontaktu z zabłoconymi butami, jedzeniem i napojami. Wiele modeli sprawdzi się także w pomieszczeniach otwartych na ogród.
Panele podłogowe bez dylatacji to estetyczne rozwiązanie dla każdego mieszkania i domu. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, by móc cieszyć się piękną podłogą przez wiele lat. Pomaga w tym szeroki wybór paneli w Bel-Pol, dzięki któremu każdy może zaaranżować wnętrze zgodnie z własnymi upodobaniami.

ZNAJDŹ PODŁOGĘ BEZ DYLATACJI ODPOWIEDNIĄ DO POWIERZCHNI TWOJEGO DOMU

Podłogi bez dylatacji do 100m2 Podłogi bez dylatacji do 200m2 Podłogi bez dylatacji do 400m2 Podłogi bez dylatacji od 400m2

Copyright © 2022 Bel-pol | Wszelkie prawa zastrzeżone | Realizacja: Graff

BEL-POL Rawa

oddział w Katowicach
woj. śląskie
Al. Roździeńskiego 97
40-203 Katowice,
Tel.: 32 206 59 87

BEL-POL Port Łódź

oddział w Łodzi
woj. łódzkie
ul. Pabianicka 245
93-457 Łódź Port,
Tel.: 42 231 57 67

BEL-POL Kraków

oddział w Krakowie
woj. małopolskie
ul. Jasnogórska 4
31-358 Kraków,
Tel.: 12 417 39 46

BEL-POL Kraków

oddział w Krakowie
woj. małopolskie
ul. Zakopiańska 56a
30-418 Kraków,
Tel.: 12 290 71 77

BEL-POL Franowo

oddział w Poznaniu
woj. wielkopolskie
ul. Szwedzka 10A
61-240 Poznań,
Tel.: 61 653 21 53

BEL-POL Wrocław

oddział we Wrocławiu
woj. dolnośląskie
Al. Brucknera 25-43
51-411 Wrocław,
Tel.: 71 321 00 41

BEL-POL Victoria Park

oddział w Łodzi
woj. łódzkie
ul. św. Teresy od Dzieciątka Jezus 92,
91-341 Łódź,
Tel.: 42 676 76 36

BEL-POL Targówek

oddział w Warszawie
woj. mazowieckie
ul. Malborska 37
03-286 Warszawa Targówek,
Tel.: 22 332 04 90

BEL-POL Skende 

oddział w Lublinie
Al. Spółdzielczości Pracy 88
20-147 Lublin,
woj. 
lubelskie
Tel.: 81 460 29 07

 

BEL-POL Galeria A2
 
oddział w Poznaniu
ul Głogowska 440

60-004 Poznań,
woj. 
wielkopolskie
Tel.: 61 628 06 10

 

BEL-POL Domar
 
oddział we Wrocławiu
ul. Braniborska 14
53-680 Wrocław,
woj. 
dolnośląskie
Tel.: 71 757 16 30

 

BEL-POL Bielany
 
oddział we Wrocławiu
ul. Czekoladowa 20

55-040 Bielany Wrocławskie,
woj. 
dolnośląskie
Tel.: 71 390 19 30

Specjalnością firmy BEL-POL jest detaliczna oraz hurtowa dystrybucja wysokiej klasy materiałów wykończeniowych, pochodzących od renomowanych w branży budowlanej i architektonicznej producentów. W naszej ofercie znajdą Państwo takie produkty jak drzwi: > przesuwne, > szklane, > wewnętrzne, > zewnętrzne, > wejściowe, > pokojowe, > antywłamaniowe. Posiadamy między innymi drzwi Porta i Dre, czyli marek, których produkty cechują się solidnością, funkcjonalnością oraz starannością wykonania. Jako doświadczony dystrybutor zapewniamy atrakcyjne ceny znajdujących się w naszym asortymencie modeli zewnętrznych i wewnętrznych. Ponadto sprzedajemy również winylowe panele podłogowe Kronopol, dostępne w wielu ciekawych strukturach, różnych klasach ścieralności oraz kolorach. Nasz dobrze wyposażony sklep posiada także drewniane deski podłogowe wykonane między innymi z dębu oraz jesionu. Poza prowadzeniem sklepu online zajmujemy się także sprzedażą stacjonarną. Nasze oddziały znajdą Państwo między innymi w takich miastach jak Kraków, Poznań, Katowice, Wrocław, Łódź oraz Warszawa. Obok rozbudowanej oferty sprzedażowej naszym Klientom proponujemy także usługi profesjonalnego montażu zakupionych u nas drzwi. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z oferowanym przez naszą firmę asortymentem oraz do kontaktu w razie pytań odnośnie konkretnych produktów...............................

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego oraz nie stanowi odzwierciedlenia aktualnych stanów magazynowych.

Deski podłogowe

Proponujemy Państwu wysokiej jakości deski podłogowe, wykonane z gatunków drewna o szlachetnym i ponadczasowym wyglądzie. W ofercie znajdują się panele w wielu wymiarach oraz o różnej liczbie lameli. Zapraszamy do obejrzenia całego asortymentu.

DRE drzwi

W asortymencie sklepu BEL-POL znajdą Państwo solidne drzwi DRE w formie systemów wejściowych i wewnętrznych w wersji przesuwnej, uchylnej bądź szklanej. Proponujemy Państwu zarówno minimalistyczne rozwiązania z gładkimi skrzydłami jak i modele z eleganckimi frezami dekoracyjnymi.

Drzwi pokojowe

W rozbudowanej ofercie stolarki otworowej sklepu BEL-POL nie brakuje także takich produktów jak drzwi pokojowe. Wśród przedstawionych modeli znajdują się produkty z okleiną drewnopodobną lub naturalną, posiadające przeszklenia, ozdobne frezy bądź skrzydła gładkie.

Drzwi przesuwne

Sklep internetowy BEL-POL proponuje Państwu nowoczesne i praktyczne rozwiązania aranżacyjne jakimi są wewnętrzne drzwi przesuwne. W naszym asortymencie znajdują się zarówno modele jednoskrzydłowe jak i podwójne w wersji naściennej lub przeznaczone do zabudowy.

Drzwi szklane

Podążając za potrzebami naszych Klientów proponujemy Państwu modne oraz bardzo estetyczne drzwi szklane w wersji jednoskrzydłowej. Bogata oferta wzorów zapewnia praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne, natomiast niestandardowe rozmiary - dopasowanie do każdego wnętrza.

Drzwi wejściowe

W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo solidne oraz bardzo trwałe drzwi wejściowe o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Proponujemy Państwu modele z ozdobnym frezem bądź o wykończeniu płaskim, dostępne w neutralnych i pasujących do różnych wnętrz kolorach.

Drzwi wewnętrzne

Przeglądając asortyment naszego sklepu znajdą Państwo drzwi wewnętrzne o wykończeniu lakierowanym, laminowanym, malowanym bądź naturalnym. Klientom oferujemy zarówno rozwiązania z matowymi przeszkleniami jak i ozdobione frezami dekoracyjnymi.

Montaż drzwi

Jako firma dostarczająca swoim Klientom wysokiej jakości materiały wykończeniowe, poza samą sprzedażą oferujemy Państwu również profesjonalny montaż drzwi, w skład którego wchodzą także pomiary oraz transport. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

Drzwi zewnętrzne

Oferowane przez sklep internetowy BEL-POL drzwi zewnętrzne cechują się doskonałą izolacyjnością akustyczną oraz cieplną. W asortymencie znajdują się przede wszystkim modele jednoskrzydłowe ale występują również rozwiązania podwójne. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi wzorami i odcieniami.

Panele podłogowe

W asortymencie naszego sklepu nie brakuje takich materiałów wykończeniowych jak panele podłogowe. W ofercie znajdą Państwo modele odporne na intensywną eksploatację, o różnych wymiarach i grubościach, a także neutralnych i pasujących do każdego wnętrza.

Panele Kronopol

Proponujemy Państwu trwałe oraz odporne na ściernie panele Kronopol. Deski podłogowe pochodzące od tego producenta cechują się dużą estetyką oraz starannością wykończenia. Zachęcamy do wyboru rozwiązania w interesującym Państwa kolorze oraz wymiarze.

Porta drzwi

Naszym Klientom dostarczamy produkty pochodzące do cenionych producentów, wśród których znajdują się na przykład drzwi Porta. W ofercie posiadamy między innymi rozwiązania antywłamaniowe i przeciwpożarowe, zarówno w wersji zewnętrznej jak i wewnętrznej.